rejestracja:
55 237 51 00
55 618 17 15

poniedziałek - czwartek od 8.00 do 16.00
piatek od 8.00 do 15.00

NFZ

rejetracja 1-go pracujacego dnia każdego miesiąca w godzinach od 8.00 do 15.30

kontakt z nami

rejestracja:
55 237 51 00
55 618 17 15

82-300 Elbląg, ul. Płk. Dąbka 94a
e-mail: cs13@nowak24.pl
formularz kontaktowy

WYBIELANIE ZĘBÓW METODĄ NAKŁADKOWĄ

Wybielanie nakładkowe to metoda wybielania zębów w pełni bezpieczna o skuteczności sięgającej około 90%.

Wybielanie za pomocą środków przez nas używanych (Opalescence firmy Ultradent) nie jest szkodliwe, nie powoduje zmian chemicznych w strukturze zęba, nie osłabia jego odporności na próchnicę, oraz nie powoduje stanu zapalnego miazgi zębów.

Przed przystąpieniem do wybielania należy zbadać stan zębów i dziąseł pacjenta. Często najpierw muszą zostać usunięte stare, nieszczelne wypełnienia i kamień nazębny, a ubytki zabezpieczone. Z reguły wykonuje się wypełnienia tymczasowe, gdyż uzupełnienia protetyczne (np. korony i mosty) oraz wypełnienia nie zmieniają koloru podczas wybielania. W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru (trwa to zwykle dwa tygodnie od zakończenia wybielania), lekarz dentysta może je wymienić, dobierając odpowiedni nowy kolor.

 

Pacjent otrzymuje od lekarza nakładki wykonane na podstawie wcześniej pobranych wycisków, specjalny żel wybielający. W domu Pacjent aplikuje żel do nakładek i umieszcza je na zębach na czas snu (około 8 godzin). Kuracja trwa około 10 dni w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów. Efekt pojawia się stopniowo, wraz z czasem użytkowania nakładek.

W czasie trwania kuracji zalecana jest tzw. „biała dieta". Należy unikać napojów i pokarmów powodujących przebarwienia (kawa, mocna herbata, napoje typu coca-cola, czerwone wino). W tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Palenie papierosów jest niewskazane.

 

Wybielanie nakładkowe - Instrukcja dla pacjentów:

  1. Przed umieszczeniem nakładek wybielających w jamie ustnej, zęby należy dokładnie wyszczotkować i oczyścić przy pomocy nici dentystycznej.
  2. Niewielką ilość preparatu wybielającego należy umieścić w nakładkach wybielających od strony powierzchni wargowych zębów, które chcemy wybielić ( zaleca się umieszczanie w szynie wybielającej preparatu w ilości odpowiadającej kuleczce o średnicy 2-3 mm na każdy ząb).
  3. Nakładki z preparatem należy umieścić w jamie ustnej we właściwej pozycji , jeżeli na błonie śluzowej pojawi się preparat wybielający , usuwamy go za pomocą suchej szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej bądź palcem.
  4. Nakładki z preparatem wybielającym należy pozostawić w jamie ustnej w zależności od stężenia preparatu od 4 do 8 godzin najlepiej w nocy.
  5. W czasie noszenia nakładki z preparatem wybielającym nie należy pić, nie palić papierosów, nie spożywać żadnych posiłków.
  6. Po zakończeniu noszenia nakładki, zęby należy oczyścić z resztek żelu, starannie wypłukać jamę ustną.
  7. Nakładkę należy oczyścić strumieniem bieżącej wody, przy pomocy szczoteczki z pastą do zębów usunąć resztki preparatu wybielającego.

W związku z wybielaniem pacjenci często skarżą się na nadwrażliwość zębów na czynniki termiczne oraz przemijające epizody bólu po zakończeniu zabiegu, które mogą się utrzymywać przez pewien czas. W związku z tym zaleca się używanie past na nadwrażliwość zębów na 2 tygodnie przed rozpoczęciem wybielania aż do kilku tygodni po zakończeniu zabiegu.

Innym niepożądanym skutkiem może być podrażnienie dziąseł przez preparat wybielający, jeżeli pacjent zbyt dużo go zaaplikuje go do nakładki-patrz pkt3 w instrukcji dla pacjentów.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Agencja reklamowa idea4you.eu
| login